top of page

Bc. Tereza Rýdza

Volám sa Tereza Rýdza a pracujem ako fyzioterapeut. K tomuto nádhernému povolaniu ma priviedol šport. A ako to už pri športe býva, čas od času sa aj mne ušli nejaké tie zranenia a tu začal rásť môj záujem o tento odbor. Prečo telo funguje, tak ako funguje? Ako dlho bude trvať rekonvalescencia po úraze? Kedy môžem opäť začať s tréningom? Na všetky tieto otázky a mnoho ďalších som popri štúdiu fyzioterapie dostala často uspokojujúce odpovede, no mnohé z nich podnietili moju zvedavosť a túžbu dozvedieť sa o fungovaní ľudského tela viac. 

Vyštudovala som v Bratislave na Slovenskej zdravotníckej univerzite a časť svojho štúdia som strávila na Univerzite Palackého v Olomouci, počas študijného pobytu Erazmus. Dva roky som pracovala ako fyzioterapeut v Špecializovanej nemocnici pre ortopedickú protetiku v Bratislave. 

Pri svojej práci preferujem holistický prístup k človeku, tzn. vnímať jedinca ako celok a rovnako aj zdravotný problém ako súčasť celku. Verím, že naše zdravie ovplyvňuje vo veľkej miere aj náš psychický stav, naše vnútorné nastavenie. Ku každému klientovi sa snažím pristupovať individuálne, rovnako volím aj spôsob terapie. Som veľmi šťastná, keď môžem ľuďom pomôcť hýbať sa bez bolesti a nájsť stratenú rovnováhu.  

 

Absolvovala som kurzy: 

 

Blackroll tréner

Kineziotaping

Reflexná zónová terapia na nohe podľa Hanne Marquardt (RTN Fussreflex)

Bankovanie a moxovanie

Manuálna lymfodrenáž a kozmetická lymfodrenáž tváre

Access Bars

Kineziologická diagnostika v rannom detskom veku

Diagnostika a terapie funkce nohy z pohledu vývojové kineziologie (Brno)

bottom of page