top of page
CSB01344.jpg

Vstupná konzultácia – kompletná diagnostika pohybového aparátu + fyzioterapia

Fyzioterapia je odbor, ktorý sa zaoberá diagnostikou (zhodnotením), liečbou a prevenciou porúch pohybového systému človeka. Zameriava na pohyblivosť. Terapia smeruje k udržaniu, podpore alebo obnove funkčnosti ľudského organizmu ako celku. Cieľom je prinavrátiť stratené schopnosti spôsobené chorobou, úrazom alebo degeneratívnym procesom. Pri nevyliečiteľných stavoch dokážeme pomocou fyzioterapie spomaliť progresiu. 

Ako terapia prebieha?

Rozhovor (chronologický odber anamnézy) Vyšetrenie pohybového aparátu Terapia/edukácia na základe vstupných vyšetrení

Vstupná konzultácia - deti od 3 rokov

Vstupná konzultácia detí prebieha približne rovnako ako u dospelých. Je prispôsobená osobnosti vášho dieťaťa a vedená hravou formou. Pri detskej fyzioterapii využívame pomôcky, hračky a motiváciu.

Venujeme sa najmä deťom s chybným držaním tela, plochými chodidlami, diastázou. Nevenujeme sa ťažkým neurologickým diagnózam, ani Vojtovej metóde a bábätkám. 

P2990839.jpg
CSB01514.jpg

SM systém® – individuálne/skupinové cvičenie

Metódou SM systém dokážeme korigovať svalové dysbalancie, prinavrátiť funkciu a zabezpečiť vzpriamené držanie tela. Metóda je vhodná pre ľudí s chybným držaním tela, bolesťami chrbtice ale aj pre tehotné ženy, seniorov alebo športovcov.

Hlavným princípom metódy SM systém je aktivácia svalových špirálových reťazení.

SM systém je výborným pomocníkom ako sa naučiť držať naše telo vzpriamené. Pri cvičení dochádza k jemnej trakcii (natiahnutiu) chrbtice, vďaka čomu máte pocit, že rastiete do výšky. Medzistavcové priestory sa uvoľňujú a dochádza k "odľahčeniu" chrbtice. Pri cvičení sa naučíte správne dýchať a aktivovať bránicu, ktorá je hlavným dýchacím svalom.

SM systém môžete cvičiť kdekoľvek a

dĺžka cvičenia je časovo nenáročná - stačí Vám cvičiť pár minút denne. Ideálom je striedať cvičenia pod odborným dozorom fyzioterapeuta a cvičením doma.

Pri cvičení je hlavnou pomôckou elastické lano s pútkom.

Manuálna lymfodrenáž

Je technika zameraná na ošetrenie lymfatického systému.

Je to otvorený medzibunkový priestor, v ktorom prúdi lymfa. Táto tekutina má podobné zloženie, ako krvná plazma, ale nenájdeme v nej krvné telieska. Lymfodrenáž prináša nie len estetické ale najmä zdravotné benefity.

Indikácie:

Opuchy pri: reume, sclerosis multiplex, po úrazoch, po operácii, po odstránení sadry...
Vrásky a jazvy
Nezápalové akné
Detoxikácia tela
Pocit unavených a ťažkých končatín

Posilnenie imunity
Celulitída, lipolymfedém (obezita)

Kontraindikácie:

Porucha funkcie obličiek /pečene

Akútne žilové ochorenie

Ochorenia štítnej žľazy (ak nie je monitorované)

Zápalové akné
Klient(ka) po ablácii (odstránení) prsníka bez doporučenia lekára

Je to časovo náročná, no veľmi príjemná procedúra. Tlak je jemný až stredný a tempo hmatov je pomalé. Zabezpečí sa tým voľné prúdenie lymfy, čo prináša úľavu.

Po lymfodrenáži očakávajte zvýšenú frekvenciu močenia. 

P3000770.jpg
CSB01918.jpg

Klasická masáž

Klasická masáž je sústava hmatov, ktoré vykonáva masér na tele klienta.

Dalo by sa povedať, že táto masáž patrí medzi najpopulárnejší a najčastejšie vykonávaný druh masáže. Klasická masáž dokáže priaznivo ovplyvniť zmeny vyvolané chorobou alebo námahou, posilniť zdravie a zvýšiť celkovú odolnosť organizmu.

Ponuka masáží v Rehane:

Chrbát a šija (30/45min.)

Hlava + tvár (30 min.)

Tehotenská masáž (30/45 min.)

Ruky (30 min.)

Nohy komplet (45 min.)

Detoxikačná medová (do 30 min.)

Breussova masáž (30 min.)

Celotelová masáž (90 min.)

Kontraindikácie:

Horúčka
Akútny zápal
Krvácavy, hnisavé a otvorenyé rany

Užívanie antibiotík
Ťažké srdcovo-cievnye ochorenia

Akútny zápal žíl a trombóza

Kožné zápalové ochorenia

Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž sa zameriava na priame ovplyvňovanie reflexných plôšok na chodidlách, vďaka čomu nepriamo ovplyvňuje vnútorné orgány.

Znamená to, že na chodidlách sa nám zobrazujú reflexné plôšky, ktoré majú spojitosť s vnútornými aj vonkajšími orgánmi. Stlačením či stimuláciou danej plôšky dochádza k aktivácii samoliečebného procesu v danom orgáne.

Cieľom je harmonizovať a podporiť zdravotný stav a metabolizmus masírovaného. Pri stlačení plôšky, ktorá zodpovedá príslušnému orgánu, alebo orgánu v nerovnováhe, sa tento stav vyvolá a telo spúšťa samoliečebný proces. Tu je dôležité spomenúť, že terapeut nelieči.

Telo sa harmonizuje a lieči samo.

Kontraindikácie:

Akútne zápaly srdcovo-cievnej alebo lymfatickej sústavy
Aneuryzma
Transplantácii orgánu

Melanóm

CSB00991.jpg
CSB00243.jpg

Masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi je skvelý spôsob, ako zmierniť stres a úzkosť, zrelaxovať a uvoľniť napäté svaly, zvíťaziť nad nespavosťou a odstrániť nežiadúce toxíny z tela.

Pri masáži horúcimi kameňmi sa k maximálnemu terapeutickému účinku na jednotlivé časti tela položia hladké, ploché vyhrievané kamene.

Kamene sa zvyčajne nahrievajú v dezinfekčnej vode pri teplote 55-65°C. Masér kamene počas masáže prikladá a súčasne nimi prechádza v určitých dráhach, čím telo príjemne premasíruje.

Kontraindikácie:

Užívanie liekov na riedenie krvi alebo trpíte/trpeli ste krvnými zrazeninami
Popáleniny alebo otvorené rany na koži
Operácia v posledných 6 mesiacoch

Nízky počet krvných doštičiek

Vysoký krvný tlak

Cukrovka
Tehotenstvo 

Bankovanie

Pri bankovaní zostáva povrch pokožky neporušený, banka sa priloží k telu tak, aby sa vytvoril podtlak. Banka do seba vsaje časť kože aj s podkožím, čo spôsobí okrem iného aj popraskanie drobných cievok čím zvýši cirkuláciu krvi, lymfy a prívod kyslíku do okolia. Priaznivo ovplyvňuje kožu, podkožie, svaly, šľachy, cievny systém a centrálny nervový systém a vnútorné orgány.

Bankovanie využívame pri bolestivých stavoch a regenerácii tela. Ak ste banky ešte nikdy nemali a chceli by ste ich vyskúšať, ponúkame možnosti silikónových, plastových a sklenených, pričom výber závisí od individuálnych požiadaviek.

Kontraindikácie: 

Hemofília
Tehotenstvo
Silná menštruácia
Nádorové ochorenia

Infekcie kože

P2800094.jpg
P2970480.jpg

Access Bars®

Je dotyková terapia na báze energie. Hodina jemných dotykov na hlave v daných schémach pomáha dokonale vypnúť hlavu, zažiť prítomný okamih a zlepšiť kvalitu Vášho života. Access Bars pomáha neutralizovať vzorce myslenia, s ktorými sme sa vplyvom kultúrno-sociálnych nánosov stotožnili.

Pre koho je Access Bars® vhodný?

Pre všetkých, ktorí majú plnú hlavu myšlienok
Pre všetkých, ktorí cítia vo svojom živote tiaž
Pre všetkých, ktorí majú veľkú psychickú a emočnú zodpovednosť

Pre všetkých, ktorí sa cítia pod stresom
Pre všetkých, ktorí sa nevedia „posunúť ďalej“
Pre všetkých, ktorí pociťujú úzkosť a stavy smútku, či depresie Pre všetkých, ktorí nevedia „vypnúť hlavu“
Pre tých, ktorí pociťujú strach z čohokoľvek
Pre tých, ktorí si chcú skvelo oddýchnuť

Aurikuloterapia

Ide o diagnostickú a liečebnú metódu založenú na ošetrovaní bodov na ušnici (aurikule), ktorá predstavuje celý mikrosystém nášho tela. V ušnici je teda “premietnutý” celý organizmus, a tak možno aj z tejto lokality ovplyvniť vzdialený orgán.

Aurikuloterapiou veľmi často ošetrujeme body na ušnici pre ovplyvnenie psychiky (antistresový program), potlačenie bolesti, točenia hlavy, ovplyvnenie krvného tlaku či zmiernenie nadmernej chuti do jedla. Aurikuloterapia prináša výsledky a nevyvrátiteľne prináša úľavu pri celom spektre bolestivých stavov a rôznych zdravotných problémoch.

Kontraindikácie:

Hemofília a krvácavé stavy

Akútna psychóza a motorický nepokoj

Tehotenstvo

CSB00344.jpg
b21fa55f-607c-43f7-bd86-d75839edddff.jpg

Telová sviečka

Telová sviečka naštartuje a harmonizuje energické dráhy a aktivuje regeneráciu lymfatického systému, následne celého tela. Telová sviečka teplom uvoľňuje nahromadené usadeniny, pozitívne ovplyvňuje zablokované toky energie, obnovuje cirkuláciu tekutín medzi bunkami. Podtlak, ktorý pri procedúre v danom mieste vzniká vyťahuje usadeniny a zápaly tela na stenu sviečky, čím aktivizuje regeneráciu organizmu.

V Rehane vám ponúkame aj možnosť vyskúšať ušné sviečky ako metódu pri prechladnutí, tinnite, zápaloch hrdla či nosa. Sviečky sa používajú aj pri znižovaní ochorení súvisiacich s migrénami a chronickým únavovým syndrómom.

Tejpovanie

Ide o podpornú terapiu pri bolestiach, ktorá je navrhnutá tak, aby uľahčila prirodzený proces hojenia a zároveň poskytovala oporu a stabilitu svalstva či kĺbov bez obmedzení pri pohybe. Kinesiotape je určený tak pre pacientov s rôznymi ťažkosťami, ako aj zdravých ľudí.

V rámci prevencie sa používa najmä u športovcov, uplatnenie si však nachádza aj pri menštruačných bolestiach, v gravidite (tehotenstve) alebo ako „bandáž“ pri ťažších prácach, turistike atď.

Tape neobsahuje liečivú látku, funguje na mechanickom princípe. Po nalepení zdvíha pokožku od podkožia, čím uľahčuje prekrvenie a tok lymfy, teda urýchľuje proces hojenia.

CSB01192.jpg
a6e1ed2c-e37b-4a2a-975f-2a73a77dad1c.jpg

Viscerálna terapia

Viscerálna manipulácia (vnútorných orgánov) je založená na skutočnosti, že pohyb je základnou podmienkou života a každá reštrikcia (obmedzenie) tohoto pohybu ovplyvňuje aj naše celkové zdravie.

Cieľom terapie je uvoľniť napätie a "spriechodniť" danú oblasť.

 

Terapia je jemná príjemná a efektívna pri:

tŤažkostiach s trávením a vyprázdňovaním

Nafukovaním
Problémoch so spánkom
Bolestiach pohybového aparátu

Psychyckej nepohode

bottom of page