richard.jpg

 Richard Šramka

Volám sa Richard a som masér. Masírovaniu sa aktívne venujem viac ako 4 roky. Už ako malého chlapca ma fascinovala regeneračná schopnosť tela a preto som mal mnoho otázok typu:
"Ako je možne, že keď sa porežem za pár dní je rana preč ? Ako to že keď sa porežem ja, je rana preč za pár dní ,ale keď sa poreže babka trvá to dlhšie ? A prečo má niekto bolesti iba chvíľu a iný sa nimi trápi pomerne dlhú dobu ?" 

 

Všetky tieto a mnohé iné odpovede na otázky som vo voľnom čase hľadal a získaval tak aby ma uspokojili. Časom som pochopil že telo funguje ako celok a že našu telo poháňa životná energia, ktorá je neustále v pohybe a vďaka ktorej nám bije srdce a taktiež žije každá bunka v tele. Po skončení strednej školy som sa tak ako mnohí iní, "hľadal" a skúšal práce a povolania ktoré boli mojej duši blízke. Cítil som potrebu pomáhať a cítiť sa potrebný, ale nemal som jasnú predstavu
skrz akú prácu naplniť to volanie zvnútra. 

 

V roku 2015 som sa však odhodlal spraviť si kurz klasickej a športovej masáže. Počas kurzu som už pochopil , že toto je práca, ktorej sa chcem venovať naplno. Po skončení kurzu som začal pracovať ako masér vo viacerých fitness centrách, hoteloch a wellness centrách, neskôr v beauty salóne. Vďaka mojej neutíchajúcej túžbe neustále sa vzdelávať, sa mi naskytla možnosť pracovať aj ako lektor masérskych kurzov. 
 

Počas svojej práce som neskôr absolvoval ďalšie rozvíjajúce kurzy ako sú: reflexná masáž chodidiel , kinesiotaping, masáž lávovými kameňmi a bylinnými vačkami. 
 

Pred rokom som svoje znalosti a schopnosti obohatil kurzom : Wellness pracovník - masér a mám
v pláne sa aj naďalej rozvíjať , naberať nové skúsenosti a informácie , ktoré sú mi prínosom k individuálnemu prístupu ku klientovi.

 

Práca maséra ma napĺňa na všetkých úrovniach bytia a stala sa mi poslaním. Je to pre mňa umenie rovnako ako keď maliar maľuje obraz. Ja "maľujem" každú masáž jedinečne so srdcom a potrebou identifikovať príčinu problému. Následne je možnosť danú príčinu problému spoločnou prácou s klientom odstrániť. Nie je pre mňa lepšieho pocitu ako keď vidím , že klient, ktorý ku mne prichádza "ubolený a zachmúrený", odchádza po masáži" vzpriamený a s úsmevom na tvári". Verím, že aj tu, v Rehane, budem môcť svoje poslanie napĺňať a rozvíjať pre seba a predovšetkým pre Vás.