top of page
richard.jpg

 Richard Šramka

Volám sa Richard a som masér. Masírovaniu sa aktívne venujem viac ako 5 rokov. Už ako malého chlapca ma fascinovala regeneračná schopnosť tela a preto som mal mnoho otázok typu:
"Ako je možne, že keď sa porežem za pár dní je rana preč? Ako to že keď sa porežem ja, je rana preč za pár dní ,ale keď sa poreže babka trvá to dlhšie? A prečo má niekto bolesti iba chvíľu a iný sa nimi trápi pomerne dlhú dobu?" 

 

Všetky tieto a mnohé iné odpovede na otázky som vo voľnom čase hľadal a získaval tak aby ma uspokojili. Časom som pochopil že telo funguje ako celok a že našu telo poháňa životná energia, ktorá je neustále v pohybe a vďaka ktorej nám bije srdce a taktiež žije každá bunka v tele. Po skončení strednej školy som sa tak ako mnohí iní, "hľadal" a skúšal práce a povolania ktoré boli mojej duši blízke. Cítil som potrebu pomáhať a cítiť sa potrebný, ale nemal som jasnú predstavu
skrz akú prácu naplniť to volanie zvnútra. 

 

V roku 2015 som sa však odhodlal spraviť si kurz klasickej a športovej masáže. Počas kurzu som už pochopil , že toto je práca, ktorej sa chcem venovať naplno. Po skončení kurzu som začal pracovať ako masér vo viacerých fitness centrách, hoteloch a wellness centrách, neskôr v beauty salóne. Vďaka mojej neutíchajúcej túžbe neustále sa vzdelávať, sa mi naskytla možnosť pracovať aj ako lektor masérskych kurzov. 
 

Počas svojej práce som neskôr absolvoval ďalšie rozvíjajúce kurzy ako sú:

Reflexná masáž chodidiel


Bankovanie


Masáž lávovými kameňmi a bylinnými vačkami


Športová masáž

Aurikuloterapia

Metamorfózna masáž
 

Pred rokom som svoje znalosti a schopnosti obohatil kurzom: Wellness pracovník - masér a mám v pláne sa aj naďalej rozvíjať , naberať nové skúsenosti a informácie , ktoré sú mi prínosom k individuálnemu prístupu ku klientovi.
 

Práca maséra ma napĺňa na všetkých úrovniach bytia a stala sa mi poslaním. Je to pre mňa umenie rovnako ako keď maliar maľuje obraz. Ja "maľujem" každú masáž jedinečne so srdcom a potrebou identifikovať príčinu problému. Následne je možnosť danú príčinu problému spoločnou prácou s klientom odstrániť. Nie je pre mňa lepšieho pocitu ako keď vidím , že klient, ktorý ku mne prichádza "ubolený a zachmúrený", odchádza po masáži" vzpriamený a s úsmevom na tvári". Verím, že aj tu, v Rehane, budem môcť svoje poslanie napĺňať a rozvíjať pre seba a predovšetkým pre Vás.

bottom of page