Zoznámte sa: Milan Duda

Zoznámte sa s členom nášho tímu a zistite, ako Vám jeho zručnosti môžu pomôcť.


IMG_0744


Dnes by sme Vám radi predstavili člena nášho tímu. Je ním Bc. Milan Duda.


Milan sa po absolvovaní gymnázia rozhodol študovať odbor fyzioterapia na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka, kde v júni 2018 dokončil bakalársky stupeň štúdia. Tento odbor si vybral preto, pretože ho fascinuje pohyb a tiež rád pomáha ľuďom.


Už počas svojho štúdia sa snaží rozširovať si svoje vedomosti aj mimo školského prostredia a tak absolvoval niekoľko kurzov a ďalšie má už  vyhliadnuté podľa toho, ktorá časť fyzioterapie ho zaujíma.


Medzi doteraz absolvované kurzy patria najmä point masáž, moxovanie a bankovanie.


Bankovanie sa u našich klientov teší veľkému záujmu a Milan používa nie len gumové banky, ktoré sú vhodné najmä pre masáž proti celulitíde, ale tiež aj sklené, ktoré podľa niektorých poskytujú ešte lepšiu úľavu.

Banková masáž je veľmi dobrým pomocníkom najmä v odplavovaní toxínov zo svalov, v zlepšení regenerácie namáhaného svalstva (vhodná je teda aj pre športovcov), v liečbe degeneratívnej poruchy kĺbov (artróza), pri zápale priedušiek a pľúc, pri astme, pri degeneratívnych zmenách medzistavcových platničiek a zápale nervových koreňov vychádzajúcich z miechy, pri migrénach a mnohých ďalších problémoch.


Point masáž slúži Milanovi na to, aby vedel lepšie pri Vašej masáži vyhľadať tzv. trigger a tender pointy, čo sú body, ktoré spôsobujú Vašu bolesť. Sú to vlastne také „uzlíky“ stuhnutého svalstva, ktoré Vám spôsobujú rôzne bolesti – napríklad bolesti šije, bolesti chrbta, ale tiež aj bolesti ramien a podobne. Milan Vám tak môže poskytnúť rýchlejšie uľavenie od bolesti, práve prostredníctvom nájdenia a uvoľnenia týchto trigger a tender pointov. Vo výsledku teda Vaša masáž nebude iba takým „hladkaním“, ale procedúrou, ktorá Vám prinesie reálne výsledky.


Moxovanie je prehrievanie akupunktúrnych bodov alebo spazmov pomocou sálavého tepla z moxovacej cigarety. Táto metóda slúži na uvoľnenie stuhnutého svalstva, uľavenie od bolesti a prehriatie organizmu.

Táto technika je, podľa Milanových slov, výborná aj v prípade, že sám na sebe cíti nejaké problémy. Moxovanie však samo o sebe nefunguje, resp. na dosiahnutie maximálneho účinku je vhodné, kombinovať ho s inými metódami, akými sú napríklad mäkké techniky.

Moxovaním si Vás Milan teda pripraví na nasledujúcu terapiu, ktorá bude tým pádom efektívnejšia a rýchlejšie sa zbavíte bolestí.


Milan sa venuje pohybu už od malička (aktívne hrával hokej a v súčasnosti trénuje bojové umenia), čo mu pomáha pochopiť pohyb a problémy s pohybovým aparátom viac komplexne. Ak tento komplexný pohľad na pohybový aparát doplníte prebiehajúcim štúdiom fyzioterapie, môžete si byť istí, že nedostanete iba „nejakú masáž“, ale skutočný záujem o Váš problém a jeho riešenie.


Predtým, ako Milan zakotvil u nás, nezaháľal a popri praxi v rámci školy, zveľaďoval svoje zručnosti aj na viacerých rehabilitačných pracoviskách.


Ak teda máte problémy s pohybovým aparátom, prípadne chcete relaxovať pri výbornej masáži, využite Milanove služby a presvedčte sa o tom, o čom ste už asi počuli – že službám Rehan-u sa nič nevyrovná.

Svoj termín u nás si môžete rezervovať na 0907 568 443 alebo na rehanfyzio@gmail.com.

Tešíme sa na Vás 🙂

20 views0 comments