CSB00283-Edit.JPG

Mgr. Barbora Begáňová

Moje meno je Barbora Begáňová a mojím povolaním a zároveň poslaním je fyzioterapia. Fyzioterapia ma zaujala vďaka jej rozmanitosti a už počas bakalárskeho štúdia som vedela, že som sa vydala správnym smerom, preto som sa rozhodla pokračovať a úspešne dokončiť magisterské štúdium v odbore fyzioterapia na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave. 

 

Mnoho skúseností a praxe s rôznymi diagnózami som získala na najväčšej ambulantnej rehabilitácii v Brne, kde som pracovala 4 roky. Najčastejšie sa venujem poúrazovým a pooperačným stavom a ženskej fyzioterapii. Ľudské telo je dokonalé a je zrkadlom nášho žitia. Ak sa k nemu nesprávame dobre,  či už fyzicky - zlým pohybovým stereotypom alebo psychicky - napríklad častým stresom, dá nám to naše telo časom pocítiť bolesťou. A keďže ma zaujíma ľudské telo ako celok, snažím sa neustále vzdelávať, naberať nové poznatky z rôznych oblastí fyzioterapie prostredníctvom kurzov a workshopov, ktoré každý rok absolvujem, aby som vedela čo najviac pomôcť ľuďom.

 

 

Absolvovala som kurzy: Metóda Ľudmily Mojžišovej, Dynamická neuromuskulárna stabilizácia, Diagnostika a terapia kolenného, členkového a ramenného kĺbu, Kinesiotaping, Flossband, SM systém, Využitie jógy vo fyzioterapii, Fasciálny strečing, Komplexný kineziologický rozbor, Manuálna lymfodrenáž a kozmetická lymfodrenáž tváre